Volejte zdarma naši zelenou linku
800 010 111

Navigace

Založení firmy s.r.o. i a.s.

Vyřešíme za Vás založení obchodních společností s.r.o. i a.s.

Jak založit firmu s.r.o.?

 • Pro založení s.r.o. na dálku použijte náš formulář pro založení s.r.o. nebo nás kontaktujte na bezplatné telefonní lince 800 010 111.
 • Pro založení a.s. použijte tento kontaktní formulář nebo nás kontaktujte na bezplatné telefonní lince 800 010 111.

Výhody podnikání přes s.r.o.

 • Společnost s ručením omezeným je kapitálová společnost, jejíž majetek je oddělen od osobního majetku společníků s.r.o. Vlastníci s.r.o. proto nemohou při svém podnikání přijít o majetek, který mají v osobním vlastnictví.
 • Existence s.r.o. nebo a.s. je často podmínkou účasti v různých výběrových řízeních, do kterých se podnikající fyzické osoby nemohou přihlásit.
 • Minimální základní kapitál s.r.o. je od 1. 1. 2014 jen 1 Kč. S.r.o. si tak nově může nechat založit jakýkoliv podnikatel bez ohledu na to, zda disponuje finančním kapitálem. Podle serveru www.podnikatel.cz má většina nově zakládaných společností základní kapitál ve výši alespoň 1 000,- Kč.
 • Podnikání prostřednictvím s.r.o. (právnické osoby) je z daňového hlediska obvykle výhodnější než podnikání fyzických osob jen na základě živnostenských oprávnění.

Jak dlouho trvá celý proces založení firmy s.r.o.?

Nově zakládaná firma je do obchodního rejstříku zapsána obvykle do 5 pracovních dnů ode dne, kdy je nám doručena podepsaná dokumentace s ověřenými podpisy a zaplacena celková faktura. Zápis společnosti do živnostenského rejstříku vyřizujeme před provedením zápisu do obchodního rejstříku.

Co zahrnuje celková cena založení firmy s.r.o.?

 • soudní poplatek pro obchodní rejstříkový soud ve výši 2700 Kč, pokud nejsou splněny předpoklady pro osvobození od soudního poplatku. U nově zakládaných společností volíme zjednodušenou zakladatelskou listinu, u kterých se soudní poplatek nemusí platit.
 • poplatek za vystavení živnostenských oprávnění v hodnotě 1000 Kč
 • sepsání společenské smlouvy formou veřejné listiny (obvykle 4000 Kč až 5000 Kč v závislosti na rozsahu zakladatelského dokumentu společnosti a počtu vydaných opisů nebo stejnopisů).
 • poplatky za pořízení výpisů z rejstříku trestů (100 Kč) a z katastru nemovitostí (100 Kč)
 • ostatní výdaje spojené se založením s.r.o., které zahrnují zejména bankovní poplatek za vystavení potvrzení o splacení základního kapitálu a ověření podpisů

Jak založit a.s.?

Založení a.s. je o poznání složitější a vyžaduje více informací a může se vždy lišit dle individuálních požadavků.

Kontaktujte nás proto použitím kontaktního formuláře nebo na bezplatné telefonní lince 800 010 111.

Další otázky zabývající se problematikou zakládání společností naleznete v sekci FAQ.

 


Potřebujete více informací? Máte nějakou otázku?

Podívejte se na odpovědi na často kladené dotazy, nebo nám rovnou
zavolejte na naši bezplatnou linku.

Často kladené dotazy 800 010 111