Volejte zdarma naši zelenou linku
800 010 111

Navigace

Založení firmy s.r.o. i a.s.

Vyřešíme za Vás založení obchodních společností s.r.o. i a.s.

Jak založit s.r.o.?

 • Pro založení s.r.o. na dálku použijte náš formulář pro založení s.r.o. nebo nás kontaktujte na bezplatné telefonní lince 800 010 111.
 • Pro založení a.s. použijte tento kontaktní formulář nebo nás kontaktujte na bezplatné telefonní lince 800 010 111.

Výhody podnikání přes s.r.o.

 • Společnost s ručením omezeným je kapitálová společnost, jejíž majetek je oddělen od osobního majetku společníků s.r.o. Vlastníci s.r.o. proto nemohou při svém podnikání přijít o majetek, který mají v osobním vlastnictví.
 • Existence s.r.o. nebo a.s. je často podmínkou účasti v různých výběrových řízeních, do kterých se podnikající fyzické osoby nemohou přihlásit.
 • Minimální základní kapitál s.r.o. je od 1. 1. 2014 jen 1 Kč. S.r.o. si tak nově může nechat založit jakýkoliv podnikatel bez ohledu na to, zda disponuje finančním kapitálem. Podle serveru www.podnikatel.cz má většina nově zakládaných společností základní kapitál ve výši alespoň 1 000,- Kč.
 • Podnikání prostřednictvím s.r.o. (právnické osoby) je z daňového hlediska obvykle výhodnější než podnikání fyzických osob jen na základě živnostenských oprávnění.

Jak dlouho trvá celý proces založení s.r.o.?

Nově zakládaná firma je do obchodního rejstříku zapsána obvykle do 5 pracovních dnů ode dne, kdy je nám doručena podepsaná dokumentace s ověřenými podpisy a zaplacena celková faktura. Zápis společnosti do živnostenského rejstříku vyřizujeme před provedením zápisu do obchodního rejstříku.

Co zahrnuje celková cena založení s.r.o.?

 • soudní poplatek pro obchodní rejstříkový soud ve výši 2700 Kč, pokud nejsou splněny předpoklady pro osvobození od soudního poplatku. U nově zakládaných společností volíme zjednodušenou zakladatelskou listinu, u kterých se soudní poplatek nemusí platit.
 • poplatek za vystavení živnostenských oprávnění v hodnotě 1000 Kč
 • sepsání společenské smlouvy formou veřejné listiny (obvykle 4000 Kč až 5000 Kč v závislosti na rozsahu zakladatelského dokumentu společnosti a počtu vydaných opisů nebo stejnopisů).
 • poplatky za pořízení výpisů z rejstříku trestů (100 Kč) a z katastru nemovitostí (100 Kč)
 • ostatní výdaje spojené se založením s.r.o., které zahrnují zejména bankovní poplatek za vystavení potvrzení o splacení základního kapitálu a ověření podpisů

Jak založit a.s.?

Založení a.s. je o poznání složitější a vyžaduje více informací a může se vždy lišit dle individuálních požadavků.

Kontaktujte nás proto použitím kontaktního formuláře nebo na bezplatné telefonní lince 800 010 111.

Další otázky zabývající se problematikou zakládání společností naleznete v sekci FAQ.

 


Potřebujete více informací? Máte nějakou otázku?

Podívejte se na odpovědi na často kladené dotazy, nebo nám rovnou
zavolejte na naši bezplatnou linku.

Často kladené dotazy 800 010 111