Volejte zdarma naši zelenou linku
800 010 111

Navigace

Jak začít podnikat rychle? Koupí ready-made s.r.o.!

Firmy ready-made s.r.o. jsou společnosti s ručením omezeným, které jsou již založené a zapsané v obchodním rejstříku, ale dosud nevyvíjejí žádnou podnikatelskou činnost.

Co jsou to ready-made s.r.o. společnosti?

Firmy ready-made s.r.o. jsou společnosti s ručením omezeným, které jsou již založené a zapsané v obchodním rejstříku, ale dosud nevyvíjejí žádnou podnikatelskou činnost. Tyto společnosti jsou založeny za účelem prodeje zájemcům, kteří chtějí rychle a snadno zahájit podnikání. Pořízením ready-made firmy se tak lze úplně vyhnout procesu zakládání nové firmy. Místo založení nové společnosti tak zájemce koupí 100% obchodní podíl v existující firmě, změní její název a může podnikat. Není potřeba ani čekat na zápis změn do obchodního rejstříku, podnikat tak lze okamžitě.

Jaké jsou výhody ready-made s.r.o. firem?

Ready-made s.r.o. společnosti mají několik výhod oproti nově zakládaným firmám. Zřejmě hlavní výhodou je rychlost celého procesu. Koupí ready-made společnosti můžete začít podnikat ihned po podpisu kupní smlouvy a převodu podílů. Nemusíte čekat na schválení živnostenského oprávnění, registraci v obchodním rejstříku, založení bankovního účtu ani na další administrativní kroky. I při nejlépe zorganizovaném a maximálně efektivním zakládání nové firmy se vždy čeká na úkony úředníků a dalších subjektů. Ready-made již má přidělené IČ, má sídlo, jednatele i společníka a je registrovaná k dani z příjmů právnických osob u příslušného finančního úřadu.

Mezi další výhody může patřit vyšší důvěryhodnost. Ready-made s.r.o. může působit důvěryhodněji na klienty a partnery v porovnání s nově založenou firmou, protože má již nějakou historii. Při jednání s nově založenou společností jsou ostatní účastníci obchodních vztahů obezřetnější a opatrnější než při jednání se zavedenou firmou. To může usnadnit například získání úvěru nebo pronájem prostor.

K důvěryhodnosti ready-made společnosti přidává i splacený základní kapitál, obvykle ve výši 200 000 Kč. Přestože zákon o obchodních korporacích (č. 90/2012 Sb.) umožňuje založit společnost s ručením omezeným se základním kapitálem již ve výši 1 Kč, vyšší základní kapitál působí důvěryhodněji. Přitom není nutné vkládat na začátku do společnosti vlastní peníze. Jedná se o formálně splacený základní kapitál, který je možné dorovnat až během fungování samotné firmy. Lze jej buď doplatit vložením peněz, nebo zaúčtovat oproti ziskům společnosti vyplaceným v budoucnu podnikateli.

Kolik stojí pořízení ready-made s.r.o. společnosti?

Prodejce ready-made firem musí v ceně společnosti s ručením omezeným zohlednit náklady na založení s.r.o. a náklady spojené s převodem společnosti na kupujícího. Z toho plyne, že pořizovací cena bude o něco vyšší, než kolik stojí založení zcela nové firmy. Při rozhodování, zda si koupit ready-made s.r.o., nebo si nechat založit novou společnost, tak hraje roli cena a to, jak moc podnikatel spěchá. Cenu dále ovlivňuje výše základního kapitálu nabízené firmy. Společnost s vyšším základním kapitálem bude velmi pravděpodobně o něco dražší než společnost s relativně nízkým základním kapitálem. Konkrétní nabídku firem k prodeji včetně cen najdete na stránkách každého poskytovatele těchto služeb. Při srovnávání cen je ovšem nutné dát si pozor na skryté poplatky, o kterých detailněji píšeme níže. Nezaměřujte se pouze na nejnižší cenu, ale zeptejte se na všechny poplatky a na to, jaké služby za svoje peníze dostanete.

Nižší ceny a vyšší pohodlí celého procesu z pohledu zákazníka zajistí ten dodavatel, který je schopen provést celý proces online, bez nutnosti osobního jednání. Osobní jednání totiž stojí více času a tím i peněz, navíc neumožňuje využít do takové míry automatizaci celého procesu. Ušetřit lze i současným nákupem dalších služeb. Pokud si objednáte s ready-made firmou například poskytnutí virtuálního sídla firmy nebo službu vedení účetnictví pro svoji novou firmu, získáte slevu na pořizovací cenu.

Na co si dát pozor při pořizování ready-made s.r.o.?

Z pohledu zájemce o koupi ready-made s.r.o. je nejdůležitější pohlídat si bezpečnost celé transakce. Jelikož společnost již existuje a má historii, je teoreticky možné, aby měla nějaké skryté problémy nebo závazky. Firma by neměla mít žádné dluhy, závazky, smlouvy, zaměstnance, pohledávky ani jiné rizikové faktory. Před nákupem ready-made s.r.o. firmy doporučujeme prověřit si její historii, zejména zda nemá nějaké závazky nebo dluhy.

Vyberte si firmu od renomovaného prodejce, který vám poskytne záruky a podporu. Ideální je, pokud je bezdlužnost prodávané firmy garantována přímo ve smlouvě o převodu obchodního podílu. Solidní specializovaný dodavatel vám při koupi ready-made s.r.o. společnosti dodá kompletní dokumentaci, která potvrzuje její čistotu a zákonnost.

Rovněž je potřeba dát si pozor na různé skryté poplatky. Někteří prodejci uvádí cenu ne zcela transparentně a poté ji navyšují dalšími platbami za služby, které by zájemce mohl považovat za samozřejmou součást ceny. Příkladem může být změna názvu společnosti, sídla či dalších údajů týkajících se ready-made firmy. Opět doporučujeme volbu solidního renomovaného dodavatele raději než nabídky, která se na první pohled může jevit jako nejlevnější. Rozdíly v cenách nejsou na trhu výrazné a nejlevnější nabídky se mohou později prodražit v samotné dodávce služby.


Potřebujete více informací? Máte nějakou otázku?

Podívejte se na odpovědi na často kladené dotazy, nebo nám rovnou
zavolejte na naši bezplatnou linku.

Často kladené dotazy 800 010 111