Volejte zdarma naši zelenou linku
800 010 111

Navigace

Detailní postup založení s.r.o.

prostřednictvím tohoto webu

  • Nejdříve je třeba vyplnit online formulář na těchto webových stránkách. Bezprostředně po vyplnění online formuláře se vygenerují dokumenty, které jsou zaslány na email zakladatele společnosti. Dokumenty je potřeba vytisknout, podepsat a s ověřenými podpisy poslat zpět.
  • Byla-li při vyplnění online formuláře zvolena některá z vázaných nebo koncesovaných živností, dáme Vám obratem vědět, které dokumenty vyžaduje živnostenský úřad doložit k provozování vázané nebo koncesované živnosti. Pro každou nově zakládanou společnost vyřídíme všech 80 oborů činnosti, které patří mezi volné živnosti.
  • Vklady za zakladatele splácíme pouze v případech, když jsou minimální, například 1,- Kč. Jestliže je zvolen vyšší základní kapitál, splatí jej přímo zakladatel. Účty pro splacení základního kapitálu zakládáme ve Fio bance, protože nabízí začínajícím podnikatelům vedení podnikatelského účtu zdarma – více informací zde – https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/bankovni-ucty/podnikatelsky-ucet.
  • Pokud upřednostňujete jinou banku, můžeme Vám zaslat opis zakladatelské listiny sepsané formou notářského zápisu. S tímto opisem lze otevřít firemní účet pro splacení základního kapitálu v jiné bance. Je-li zvolena Fio banka, založíme v ní na základě plné moci účet a následně pošleme zakladateli emailem oskenovanou smlouvu o založení účtu pro splacení základního kapitálu. Po připsání platby na účet z banky přijmeme potvrzení o splacení základního kapitálu a zajistíme zápis společnosti do obchodního rejstříku.
  • Peníze tvořící základní kapitál jsou na účtu blokovány, dokud není s.r.o. zapsaná v obchodním rejstříku. Po zápisu do obchodního rejstříku lze s penězi volně disponovat. Disponovat s nimi může pouze jednatel společnosti.
  • Fakturu za založení s.r.o., jejíž součástí je IČO, posíláme zakladateli vždy až po zápisu společnosti do obchodního rejstříku. Náklady za založení s.r.o. jsou daňově uznatelné.

Potřebujete více informací? Máte nějakou otázku?

Podívejte se na odpovědi na často kladené dotazy, nebo nám rovnou
zavolejte na naši bezplatnou linku.

Často kladené dotazy 800 010 111