Volejte zdarma naši zelenou linku
800 010 111

Navigace

Založení obchodní společnosti s ručením omezeným, a.s.

Vyřešíme za Vás založení s.r.o. i a.s.

Založení firmy lze vyřídit na dálku nebo během 1 schůzky v sídle naší společnosti

 • Pro založení s.r.o. na dálku použijte náš formulář pro založení s.r.o. nebo nás kontaktujte na bezplatné telefonní lince 800 010 111.
 • Pro založení a.s. použijte tento kontaktní formulář nebo nás kontaktujte na bezplatné telefonní lince 800 010 111.

Výhody podnikání přes s.r.o.

 • Společnost s ručením omezeným je kapitálová společnost, jejíž majetek je oddělen od osobního majetku společníků s.r.o. Vlastníci s.r.o. proto nemohou při svém podnikání přijít o majetek, který mají v osobním vlastnictví.
 • Existence s.r.o. nebo a.s. je často podmínkou účasti v různých výběrových řízeních, do kterých se podnikající fyzické osoby nemohou přihlásit.
 • Minimální základní kapitál s.r.o. je od 1. 1. 2014 jen 1 Kč. S.r.o. si tak nově může nechat založit jakýkoliv podnikatel bez ohledu na to, zda disponuje finančním kapitálem.
 • Podnikání prostřednictvím s.r.o. (právnické osoby) je z daňového hlediska obvykle výhodnější než podnikání fyzických osob jen na základě živnostenských oprávnění.

Jak dlouho trvá celý proces založení s.r.o.?

Nově zakládaná firma je do obchodního a živnostenského rejstříku zapsána obvykle do 5 pracovních dnů ode dne, kdy je nám doručena podepsaná dokumentace s ověřenými podpisy a zaplacena celková faktura.

Co zahrnuje celková cena založení s.r.o.?

 • soudní poplatek pro obchodní rejstříkový soud ve výši 2700 Kč, pokud nejsou splněny předpoklady pro osvobození od soudního poplatku
 • poplatek za vystavení živnostenských oprávnění v hodnotě 1000 Kč v případě živností volných
 • sepsání společenské smlouvy formou veřejné listiny (obvykle 4000 Kč až 6000 Kč v závislosti na rozsahu zakladatelského dokumentu společnosti, výši základního kapitálu a počtu vydaných opisů a stejnopisů).
 • poplatky za pořízení výpisů z rejstříku trestů (100 Kč) a z katastru nemovitostí (100 Kč)
 • ostatní výdaje spojené se založením s.r.o., které zahrnují zejména bankovní poplatek za vystavení potvrzení o splacení základního kapitálu a ověření podpisů

Jak založit a.s.?

Založení a.s. je o poznání složitější a vyžaduje více informací a může se vždy lišit dle individuálních požadavků. Kontaktujte nás proto použitím kontaktního formuláře nebo na bezplatné telefonní lince 800 010 111.

Další otázky zabývající se problematikou zakládání společností naleznete v sekci FAQ.

Založení obchodní společnosti s ručením omezeným

Založení společnosti s ručením omezeným obnáší spoustu vyřizování jako je příprava dokumentace, návštěvy úřadů a také ovládání veškerých právních předpisů s tím spojených. Založení obchodní společnosti proto nemusí zůstat na vás, když vyhledáte profesionální pomoc, díky které vše vyřídíte na dálku, tedy založení firmy s.r.o. online nebo během jediné schůzky.

Jak si založit firmu s.r.o.? Především je nutné zdůraznit výhody, které spočívají s podnikáním pod s.r.o. jako je například oddělení soukromého majetku, možnost účastnit se výběrových řízení, počáteční kapitál od 1Kč, daňové výhody atd. Teď si již nemusíte lámat hlavu, jak založit vlastní firmu, protože vám s tím pomůže specializovaná firma. Založení nové firmy tímto způsobem vás tak bude stát jistotu, že vše zvládnete bez problémů.


Potřebujete více informací? Máte nějakou otázku?

Podívejte se na odpovědi na často kladené dotazy, nebo nám rovnou
zavolejte na naši bezplatnou linku.

Často kladené dotazy 800 010 111